A75-Antrenas

Samochodem

Polecamy tą formę dojazdu, gdy wasz pobyt będzie dłuższy niż 2 tygodnie.

Samochód to dość kosztowna i czasochłonna forma dojazdu. Mimo to przy dłuższych pobytach jest ona opłacalna, zwłaszcza gdy mamy zamiar poruszać się samochodem po okolicy.

Biorąc pod uwagę, że wyjedziemy z centralnej Polski  mamy do przejechania dystans około 3000 km.  Proponujemy aby  podróżować dwa dni z noclegiem w połowie drogi, np koło Lyonu we Francji. Noclegi  z łatwością znajdziemy w internecie wpisując w wyszukiwarkę „nocleg”, ewentualnie „hotel” oraz nazwę miasta w którym chcemy nocować.

Do kosztów paliwa, hotelu należy doliczyć koszty przejazdu po płatnych autostradach, które wyniosą około 100 Euro w jedną stronę.

rothbiz-macalloy-alicante-airport

Samolotem

Najszybszą i najtańszą formą dotarcia na miejsce jest oczywiście samolot.  Linie lotnicze Ryanair uruchomiły loty do Alicante praktycznie z każdego większego miasta w Polsce prócz Warszawy.

W chwili obecnej samoloty Ryanair latają z następujących miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Wrocław

Ceny biletów razem z bagażem i wszystkimi opłatami potrafią wynieść w jedną stronę poniżej 200 zł – zależnie od tego terminu, który wybierzemy. Najtaniej jest oczywiście poza sezonem, wtedy udaje się zakupić bilety w obie strony nawet za 250 zł.

Apartament oddalony jest 50 km od lotniska w Alicante. Z lotniska możemy dostać się na cztery sposoby, autobusem do centrum Torrevieja (z centrum autobusem miejscowym), kupując transfer (przewóz samochodem) za 50 euro (4 osoby), taksówką ok. 90 euro lub wypożyczając samochód (tydzień od ok. 100 euro)

Przy rezerwacji apartamentu prosimy sprawdzić czy w samolocie jest miejsce na termin, który nas interesuje.

alicante-airport-taxi

Transfer z lotniska

Jeżeli wybierzemy samolot jako formę dotarcia na miejsce i nie skorzystamy z wypożyczalni samochodów to taniej od taksówki będzie skorzystać z usług rodaków zamieszkujących te rejony Hiszpanii – przywiozą nas z lotniska do apartamentu jak i z powrotem.

Koszt takiej usługi wynosi 50 Euro dla 4 osób (auto osobowe). Do apartamentu zawozi firma, która przekaże Państwu klucze. Szczegóły dotyczące transferu z lotniska zostaną podane osobom, które będą zainteresowane tą formą dojazdu do apartamentu.

billejeselskaber-alicante-lufthavn

Wypożyczalnie samochodów

Na lotnisku znajdziecie większość dobrych wypożyczalni samochodów. Samochód najlepiej zarezerwować sobie odpowiednio wcześniej, zwłaszcza w sezonie. Cena wynajmu małego auta na tydzień potrafi zaczynać się w okolicy 100 euro. Jeżeli nasz przylot jest godzinach nocnych należy pamiętać aby w rezerwacji na stronie wypożyczalni podać nr lotu – wtedy pracownik wypożyczalni będzie na nas czekać, gdy samolot się spóźni.

Biura firm, zajmujących się wynajmem samochodów na lotnisku w Alicante znajdują się po prawej stronie przy wyjściu. Poza sezonem rezerwacja może nie być konieczna. Można bezpośrednio po przylocie wynająć samochód na lotnisku. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą karty kredytowej (niezbędnej aby wypożyczyć samochód), prawa jazdy i dowodu osobistego lub paszportu.

Firmy u których możemy wynająć samochód na lotnisku:  Hertz, Sixt, Centauro, Sol-Mar, Rent Again, Goldcar, Auriga Crown, Avis, RecordGo, Europcar

Adres:

Urb. La Entrada
Av de las Olas, Punta Prima
03185 Torrevieja (Alicante)
Spain

Współrzędne GPS:

Wprowadź w swojej nawigacji poniższe współrzędne:

N: 37° 94′ 75.65″
E: 0° 71′ 02.06″